CHONDROVIT forte

Kód: 961
Neohodnoceno
428 Kč
Skladem (5 ks)
Dávkování:
Děti 2 kapsle denně, dospělí 2x 2 kapsle denně, po jídle. K účinné regeneraci chrupavky se doporučuje užívat 3 balení po dobu 3 měsíců. Pokud se po čase znovu objeví bolestivost kloubů, je vhodné tuto regenerační kúru zopakovat. Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Nevhodné pro děti do tří let. Ukládat mimo dosah dětí. Není určeno jako náhrada pestré stravy.

Detailní informace

Doručení do druhého dne
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Přes 3000 výdejních míst
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

Složení:
Chondrovit plus obsahuje glukosamin hydrochlorid, chondroitin sulfát (žraločí), MSM (methylsulfonylmethan), vitamín C, vitamín E, vitamín B6, mangan, měď a selen.
Chrupavku tvoří vlákno, jehož základem je glukosamin. Na vlákno jsou vějířovitě připojeny jakési štětiny (tvořené osovými proteiny) a na každou z nich jsou připojena krátká vlákna tvořená chondroitinem. Vlákna chondroitinu jsou do sebe zaklesnutá tak, že vytváří malé dutinky vyplněné kloubní tekutinou. Při stlačování chrupavky se dutiny zmenšují, tekutina klade při stlačování odpor a celý systém lze přirovnat k činnosti tlumičů u auta.
Glukosamin (C6H14NO5) je tělu vlastní, bazická sloučenina, která vzniká z glukózy náhradou hydroxylové skupiny (-OH) v poloze 2 za skupinu -NH2. Glukosamin se zabudovává do polysacharidů (glykosaminoglykanů - GAG), které mají v organismu různé funkce, např. váží vodu. Vzhledem k tomu, že jde o tělu vlastní látku, je často označován jako „kloubní výživa“. Podstata působení však spočívá v tom, že glukosamin je schopen příznivě ovlivnit rovnováhu metabolických dějů probíhajících v chrupavce.
Chondroitin sulfát je glykosaminoglykan nejvíce zastoupený ve strukturách mezibuněčné hmoty chrupavky, kde váže vodu a propůjčuje tak chrupavce pružnost. Jde o polysacharid složený z pravidelně se opakujících monomerů glukuronátu a N-acetylgalaktosaminu (vzniká buď z galaktózy nebo z glukosaminu). N-acetylgalaktosamin je v jeho řetězci sulfatován na hydroxylovou skupinu v poloze 4 nebo 6 (chondroitin-4-sulfát a chodnroitin-6-sulfát). Silný záporný náboj osmoticky zadržuje vodu, čímž dává chrupavce pružnost. Chondroitin sulfát najdeme i v ostatních pojivových tkáních.
MSM - methylsulfonylmethan - organická sloučenina síry, které se připisují protizánětlivé účinky.
Vitamín C přispívá k normální funkci imunitního systému, k ochraně buněk před oxidativním stresem a přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Současně přispívá i k tvorbě kolagenu pro normální funkci dásní, kůže a zubů, přispívá k energetickému metabolismu a k normální psychické činnosti a k činnosti nervové soustavy.
Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
Vitamín B6 přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k činnosti nervové soustavy a k normální psychické činnosti. Také přispívá k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu, přispívá k tvorbě červených krvinek a k regulaci hormonální aktivity. Rovněž přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální funkci imunitního systému.
Mangan přispívá k udržení normálního stavu kostí a k normální tvorbě pojivových tkání. Mangan také přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a k ochraně buněk před oxidativním stresem.
Měď přispívá k udržení normálního stavu pojivových tkání, k pigmentaci pokožky a vlasů. Také přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy a k přenosu železa v těle. Měď přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem.
Selen přispívá k normální spermatogenezi, k udržení normálního stavu vlasů, nehtů a k činnosti štítné žlázy. Selen také přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem.
Nežádoucí účinky a kontraindikace:
Obsahuje alergenní složku pocházející z ryb (žraločí chrupavka) a z mléka (laktóza). Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy.
Prohlášení výrobce:
Chondrovit forte je vyráběn v souladu se systémem HACCP (HACCP - systém kritických bodů ve výrobě). Dáváme Vám jistotu, že Chondrovit forte byl vyroben za podmínek splňující kritéria spolehlivosti, hodnověrnosti a kvality. Pro výrobu byly použity suroviny s výbornou vstřebatelností. Použité aktivní látky mají odborně zdokumentované účinky.
Každá vyrobená šarže podléhá přísné laboratorní kontrole a je z ní archivován kontrolní vzorek po dobu minimální trvanlivosti dané šarže. Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení. Výroba je pod průběžným hygienickým dozorem.
Distributor: Agrobac

Dávkování:

Děti 2 kapsle denně, dospělí 2x 2 kapsle denně, po jídle. K účinné regeneraci chrupavky se doporučuje užívat 3 balení po dobu 3 měsíců. Pokud se po čase znovu objeví bolestivost kloubů, je vhodné tuto regenerační kúru zopakovat. Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Nevhodné pro děti do tří let. Ukládat mimo dosah dětí. Není určeno jako náhrada pestré stravy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: